Year of the Dragon King
Играј БЕСПЛАТНО

Дали знаете дека 2024 година е година на змејот, односно година која ветува интересни можности и големи успеси за оние кои се спремни да ги искористат тие можности? Year of the Dragon слот играта е инспирирана од кинескиот зодијак и содржи традиционални азиски елементи на екранот како и автентична кинеска музика. 

Овој слот наслов од Pragmatic Play има стандарден играчки панел со 5 колони поддржани од 3 редови како и 20 фиксни исплатни линии. Овој пат, теоретското RTP изнесува 96.08% што е над просечното RTP. Максималната добивка во една рунда е ограничена на 5,000 пати од вашиот облог. Без разлика дали играте бесплатно или со вистински пари, добивате шанса да го активирате единствениот бонус во Year of the Dragon King слотот – мини слот машината која носи сочни мултипликатори.

Што треба да знаете за Year of the Dragon King Слот

ПровајдерPragmatic Play
RTP96.08%
Исплатни линии20
Максимална добивка5,000x
ОбјавенЈануари, 2024
Предности
  • Прифаќа високи облози
  • Фиксни џекпоти
  • Максимална добивка од 5,000x
Слабости
  • Стара тема
  • Нема бесплатни спинови
НАЈДОБРО РАНГИРАНИ СЛОТОВИ од Pragmatic Play
Buffalo King Untamed Megaways
Buffalo King Untamed Megaways
Starlight Princess Pachi
Starlight Princess Pachi
Year of the Dragon King
Year of the Dragon King
Floating Bar