Vulkan Vegas Казино
4.5/5

Vulkan Vegas Казино

Vulkan Vegas Казино стана едно од омилените виртуелни дестинации на играчите од Македонија. Ова онлајн казино со интересно име нуди пристојни резултати во секое поле.

Прво нешто што ќе забележите е големиот број на игри во различни категории. Потоа тука се и бонусите за сите категории корисници. Треба да ги споменеме и услужливите агенти за корисничка поддршка како и интересниот избор на начини на плаќање.

СопственикBrivio Limited
Година на основање2016
ЛиценцаКурасао
Број на игри4,000+
Најдобри игриVulkan of Olympus, Seven Seven, Fairytale Beauties, Lucky Lady’s Charm Deluxe, Dark Wolf
Начини на плаќањеBitcoin, ecoPayz, Binance Pay, Sticpay, MuchBetter, Litecoin, Tether, Ethereum, Jeton Wallet, MiFinity, AstroPay, Toncoin, VISA, MasterCard, Skrill, Neteller, банкарски трансфер, eZeeWallet
Време на повлекување5 часа до 5 дена

Откако се отвори во 2016-та година, Vulkan Vegas Казино стана едно од омилените виртуелни дестинации на играчите од Македонија. Ова онлајн казино со интересно име нуди пристојни резултати во секое поле.

Прво нешто што ќе забележите е големиот број на игри во различни категории. Потоа тука се и бонусите за сите категории корисници. Треба да ги споменеме и услужливите агенти за корисничка поддршка како и интересниот избор на начини на плаќање.

Се работи за сајт кој е дел од портфолиото на Brivio Limited, фирма со вкупно пет казино сајтови.

Со овие податоци ви откривме само мал дел од тоа што може да го најдете на оваа страница. За подетални информации, следете ја нашата исцрпна Vulkan Vegas казино рецензија.

Предности
 • Одлична програма за лојалност со разновидни награди
 • Бонус пакет за добредојде
 • Игри од повеќе од 100 провајдери
 • Исплата без провизии
Слабости
 • Нема мобилна апликација
 • Некои начини на исплата се спори

Vulkan Vegas Casino Бонуси и Промоции

Vulkan Vegas бонусите и промоциите можеби не се многубројни, но тие стратешки ги покриваат потребите на играчите. Се разбира, ќе најдете понуди за нови играчи и за корисници кои веќе го искористиле почетниот бонус. Тука е и програмата за лојалност.

Добрата вест е дека сите вакви понуди доаѓаат со разумни барања кои не е толку тешко да се исполнат.

Бонус за добредојде

Ерупцијата од задоволство во Vulkan Vegas Казино започнува со првичните уплати. Наместо еден бонус за добредојде, тука ќе ви дадат бонус пакет кој ги покрива првите три уплати.

 • 120% совпаѓачки бонус на првиот депозит до 500 евра и 70 бесплатни спинови
 • 150% совпаѓачки бонус на вториот депозит до 500 евра и 30 бесплатни спинови
 • 120% совпаѓачки бонус на третиот депозит до 500 евра и 50 бесплатни спинови

Севкупно може да добиете максимум 1,500 евра и 150 бесплатни вртења на Big Bass Bonanza, Hold the Spin и Book of Rebirth слотовите. Тоа е завидна сума која секако е добредојдена за секој нов играч.

За да ги добиете бонусите мора да уплатите барем 10 евра на првиот депозит и барем 15 евра на вториот и третиот. Максималната сума која може да ја добиете и повлечете изнесува 5 пати од вашата уплата.

За да ја повлечете треба да ги вложите добиените бонус пари 40 пати. Добивките од бесплатните спинови треба да се обложат 30 пати за да добиете право на повлекување. Ова се сосема фер обртни барања ако нѐ прашувате.

Бонус за постоечки играчи

Бонусот за добредојде (односно пакетот) во Vulkan Vegas Казино е одличен. Но, одлични се и понудите за постојните играчи. Па така, на пример може да се најде кешбек зделка која се пресметува еднаш недела. Играчите добиваат одреден процент од загубите од изминатата недела назад на своето конто.

Понатака имаме и саботен бонус кој ве наградува доколку направите 5 уплати од барем 10 евра во сабота. На овој начин ќе добиете бонус во износ на просечната уплатена сума до 1,000 евра со обртни барања од 40 пати. Вулкан Вегас Казино има и мрежни промоции од софтвер провајдерите кои им нудат награди на најактивните корисници кои се обложуваат на нивните игри.

За крај, да ја споменеме и програмата за лојалност на Vulkan Vegas Казино. Во неа се приклучувате откако ќе се регистрирате а напредувате со секој облог кој го правите на игрите во ова казино. Како што напредувате добивате награди како бесплатни спинови, парични награди, но и повисок кешбек процент.

Избор на Игри во Vulkan Vegas Казино

Кога ќе ја посетите т.н. хала за игри во Vulkan Vegas Казино, ќе најдете преку 4,000 игри. Тука има преку 15 категории кои покриваат различни видови и под-видови казино игри како слотови, казино во живо, инстант игри, игри на маса итн.

Неколку десетини софтвер провајдери се застапени на овој сајт а меѓу нив ќе најдете и водечки имиња како Evolution, Kalamba, Relax Gaming, Ainsworth Games и 1×2 Gaming. Има копче за провајдери кое ви овозможува да бирате игри според производител.

Дополнително имате и поле за пребарување, а може да барате игри и според теми или пак да го оставите самиот сајт да бе изненади со негов избор на наслов.

Слот игри

Несомнено, слот игрите ја придвижуваат лавата во Vulkan Vegas казиното. Ова го зборуваме со оглед на нивната бројност бидејќи тие покриваат повеќе од 90% од репертоарот.

Магија, Викинзи, риболов, Египет, зима, пирати – ова се само некои од темите присутни во овие наслови. Меѓу нив ќе наидете на игри со различни механики (исплатни линии, кластер механика, Megaways механика итн.) и специјални награди како заменски симболи, мултипликатори, бесплатни спинови и мини игри.

Zeus vs Hades – Gods of War, Big Bass Christmas Bash, Sticky Diamonds, Fruit Million и Lord of the Seas се некои од слотовите кои се издвојуваат со својата игривост.

Да ве потсетиме дека сите наслови се достапни и како бесплатни игри кои може да ги играте откако ќе се најавите на сајтот. Некои од нив се достапни за играње и директно од нашата платформа во делот со слот игри. Да не заборавиме дека има и неколку ветувачки брендирани слотови со Vulkan Vegas во нивниот наслов. Нив може да ги најдете само тука.

Игри на маса и останати игри

Повторно имаме сајт кој добро ќе им се најде на играчите од Македонија кои претпочитаат класични игри на маса. Секако, овие блекџек, рулет, бакара и останати игри на маса доаѓаат во различни верзии.

Па така, може да очекувате Mini Baccarat, European Blackjack Multi-Hand, Auto Roulette и други забавни варијанти. Од останатите игри ќе ги споменеме видео покер, инстант игрите, бинго и грепките.

Казино во живо

Vulkan Vegas Казино е повеќе од солидно кога станува збор за казино игри со дилери/презентери во живо. Во оваа засебна секција од сајтот најдовме популарни наслови од Playtech, Evolution, Swintt, Ezugi и други истакнати провајдери.

Некои од игрите е ексклузивна за ова казино – Vulkan Vegas Blackjack и Vulkan Vegas Roulette на пример. Останатите 100+ наслови се со одличен квалитет и вклучуваат некои добро познати игри како Lightning Roulette од Evolution и Boom City од Pragmatic Play Live.

Користењето на овој дел од сајтот ќе ве потсети на традиционалните казина благодарение на пријатната атмосфера со професионални дилери и преноси без застој од модерни студија.

Начини на Плаќање во Vulkan Vegas Казино

Кога го отворивме делот за начини на плаќање во Vulkan Vegas Казино бевме изненадени од големиот избор. Но, не сите опции прикажани таму се достапни на македонските играчи. Сепак, и без тие методи на плаќање изборот е добар.

Тука имаме криптовалути, е-паричници, банкарски картички итн.

Уплатите и исплатите се процесираат релативно брзо и без провизии.

Уплата

Повеќе од десет начини на уплата се достапно во Vulkan Vegas онлајн казино. Ќе забележите разновидни опции:

 • AstroPay
 • Bitcoin
 • ecoPayz
 • Binance Pay
 • Jeton Wallet
 • Sticpay
 • MuchBetter
 • MiFinity
 • Tether (ERC20, TRC20)
 • Ethereum
 • Litecoin
 • MasterCard
 • Visa
 • eZeeWallet
 • TonCoin

Секој играч од Македонија може да уплати најмалку 10 евра. Оваа минимална сума е повисока за специфични методи. Не забележавме некои ограничувања во поглед на највисоката сума. Барањата за уплата се одобруваат веднаш.

Исплата

Речиси истиот избор го имате кога сакате да ги повлечете вашите добивки. Дополнително може да користите банкарски трансфер. Во поглед на ограничувањата, од тоа што го видовме минимумот за повлекување е меѓу 10 и 50 евра. Постои и месечн лимит од 40,000 евра. За исплата ќе треба да почеката од 1 до 5 денови во зависност од вашиот избран начин на исплаќање. Вообичаено криптовалутите и елетронските паричници се најбрзи.

Vulkan Vegas Казино Лиценци и Безбедност

Лиценцата од властите на Курасао се само еден од доказите дека Vulkan Vegas е легален и безбеден сајт за коцкање. Дополнително, оваа платформа има и сертификат од eCogra, агенција која ја оценува случајноста на резултатите во понудените игри како и процентот на исплата.

Покрај модерна енкрипција, овој сајт исто така користи и алатки против измами како и безбедносни алатки од светски познатиот бренд во ова поле – McAfee.

Корисничка Поддршка во Vulkan Vegas Казино

Никогаш не може да знаете кога ќе ви биде потребна помош додека користите казино сајт. Иако ова се случува ретко, сепак треба да видите дали платформата која сакате да ја користите ви нуди брза и ефикасна помош. Vulkan Vegas Казино ги исполнува овие услови. Ова онлајн казино ви нуди асистенција на два начини:

 • Е-пошта (support@vulkanvegas.com)
 • Разговор во живо

Го пробавме разговорот во живо и бевме воодушевени. Добивме еден од агентите за една минута и одговор на нашите прашања за две минути. Не заборавајте дека двете опции се достапни во текот на целиот ден, седум дена во неделата.

Vulkan Vegas Казино Регистрирање

Регистрацијата во Vulkan Vegas Казино е основниот чекор кој треба да го преземете за да започнете да играте со вистински пари. Ова е сѐ што треба да направите за да се регистрирате:

 1. Започнете со кликање на линкот од рецензијава и посетете го Vulkan Vegas Казино.
 2. Следниот клик е на Sign Up знакот горе.
 3. Потоа споделете ја вашата е-пошта или телефонски број, одберете лозинка и валута (нема денари) и потврдете дека сте полнолетен и дека ги прифаќате услови и правилата на сајтот.
 4. По вашата прва уплата преку Депозит копчето може да играте со вистински пари.

Заклучок

Vulkan Vegas е одличен казино сајт кој ви има што да понуди во секој поглед. На пример, ова е лиценциран сајт со безбедносни сертификати кое гарантира мирно играње.

Понатака, казиното има одлична колекција на игри вклучувајќи и некои ексклузивни наслови. Тука би ги споменале и методите на плаќање кои ги покриваат потребите на македонските играчи. Можеби некои од исплатите би можеле да се забрзаат, но тоа можеби ќе се промени во иднина.

За крај да ги спомнеме и бонусите кои ни оставија силен позитивен впечаток. Од бонус пакетот за добредојде преку кешбек зделката и бонусот за повторен депозит до програмата за лојалност, Vulkan Vegas Казино е вистински рај за љубителите на бонуси и промоции со фер правила.

Посетете го Vulkan Vegas Казино и зачленете се, тоа е нашиот совет.

Земете бонус за добредојде до 1,500 евра + 150 бесплатни спинови во Vulkan Vegas Казино
Совпаѓачки бонус за довредојде до 1,500 евра и 150 бесплатни спинови.
*Само за нови играчи
Само за нови играчи над 18 години! Бонус за добредојде на првите четири уплати до 1,500 евра. Дополнително, добивате до 150 бесплатни спинови на првите три депозити. Минимална уплата од 10 евра.

Често Поставувани Прашања (ЧПП) за Vulkan Vegas Казино

Дали Vulkan Vegas Казино е безбедно?

Да, Vulkan Vegas Казино е сосема легитимен сајт за коцкање достапен на македонските играчи. Доаѓа со лиценца од Курасао и многубројни алатки кои гарантираат безбедност.

Дали Vulkan Vegas Казино исплаќа вистински пари?

Да, доколку играте со вистински пари, имате шанса да освоите вистински пари. Затоа треба да се регистрирате и да уплатите на еден од понудените начини на уплата.

Дали постои Vulkan Vegas Казино мобилна апликација?

Во овој момент не може да играте во ова онлајн казино преку мобилна апликација. Сепак, корисниците на таблети и паметни телефони можат да го користат Vulkan Vegas Казино преку било кој мобилен веб прелистувач без никакви проблеми.

Колку време е потребно за да ја добијам исплатата од Vulkan Vegas Казино?

Одговорот на ова прашање е директно поврзан со начинот на исплата кој сте го избрале. Во некој случаи тој период е еден (или помалку од еден) ден, додека во други може да биде до пет дена.

<< 1 >>


Vulkan Vegas Казино
4.5/5
Floating Bar