Lady Wolf Moon Megaways
Играј БЕСПЛАТНО

Доколку ви се допадна Lady Wolf Moon слот играта за која пишувавме пред некое време, тогаш бидете сигурни дека сте на вистинското место. Lady Wolf Moon Megaways слот насловот повторно ве носи среде магичната шума каде ќе најдете многу необични (и вредни) работи. 

Се работи за игра од BGaming која визуелно е речиси идентична на својот претходник. Па така, ќе забележите позиции на панелот направен од бел камен, симболи со декорации во различни бои како и розова рамка и розова шума во позадината. И музиката е соодветна и носи доза на мистерија.

Lady Wolf Moon Megaways има матрица која е типична за Megaways слотовите. Па така, тука може да најдете 6 колони со 2 до 8 редови. Во зависност од конкретната комбинација на редови во спинот, може да очекувате до 200,704 добитни правци. Покрај шест стилизирани вредности од карти (9, 10, J, Q, K, А) тука ќе најдете уште 5 други регуларни симболи: детелина со четири листови, сјајна потковица, златна паричка, волк и бубамара. 

Откако ќе бидете исплатени после добитна рунда, добитните симболи исчезнуваат, посточеките паѓаат надолу, а празните позиции се заменуваат со нови случајни симболи кои доаѓаат одозгора. Ова е познато како механика на каскадни добивки, но во оваа игра се нарекува повторно полнење.

Розевото топче е Scatter симболот во Lady Wolf Moon Megaways слот играта. Играчите со барем три топчиња на екранот ќе добијат бесплатни вртења. Пред стартот на бонусот, ќе се појави тркало на среќата кое ќе одреди точно колку бесплатни вртења ќе добиете и каков мултипликатор ќе се употреби на добивките за време на оваа рунда. Може да добиете од 5 до 15 бесплатни вртења и мултипликатор од x2 до x25. Играчите може да добијат дополнителни бесплатни вртења за време на оваа рунда доколку добијат барем три Scatter симболи во едно вртење. Во овој случај тркалото на среќата се појавува повторно.

Конечно, да не заборавиме дека постои и можност за плаќање и отклучување на бесплатните вртења инстанто (Bonus Buy), нешто што ќе ве чини 90 пати од моменталниот облог. За да ја удвоите шансата за стартување бесплатни вртења, користете ја Chance x2 опцијата која чини 50%+ од вашиот моментален облог.

Што треба да знаете за Lady Wolf Moon Megaways Слот

ПровајдерBGaming
RTP96.84%
Исплатни линииДо 200,704 добитни правци
Максимална добивка6,000x
ОбјавенЈули, 2022
Предности
  • Бесплатни спинови
  • Тркало на среќата
  • Можност за купување бонус
Слабости
  • Нема џекпоти
  • Релативно ниско ограничување на максималната добивка за ваква механика
НАЈДОБРО РАНГИРАНИ СЛОТОВИ од BGaming
Floating Bar