Elvis Frog in Vegas
Играј БЕСПЛАТНО

Сите знаеме дека постојат многу имитатори на легендарниот Елвис Присли, но никој не очекува дека еден од тие имитатори може да биде талентирана жаба. Elvis Frog in Vegas слот играта ви го претставува оригиналниот водоземен лик кој ја носи забавата на следното ниво.

Од BGaming пристигнува уникатен слот графика за паметење. Последново личи на цртан филм од деведесетите и вклучува забавни симболи во разни бои, темнозелени колони како и црвена рамка со светла. Зад панелот ќе ги видите објкетите и неонските знаци на Лас Вегас. Ќе слушнете и музика во стил кој бил популарен за време на врвот во кариерата на Елвис Присли.

Elvis Frog in Vegas slot има 5 колони како и 3 редови. Тука имаме наслов со 25 исплатни линии. Играчите може да најдат осум стандардни симболи: четири вредности од карти (J, Q, K, A), микрофон, гитара, интересна кола од минатото како и љубовта на жабестата верзија на Елвис. 

Како што можеби очекувавте, Жабецот Елвис е Wild симбол односно тој ги заменува стандардните симболи кои недостигаат во добитните комбинации. Кога играчите ќе добијат три Scatter симболи (зелени ѕвезди) на колоните под број 1, 3 и 5, тие активираат 5 бесплатни спинови. Додека траат овие спинови, трите средни колони прикажуваат еден гигантски симбол. 

Уште поинтересно може да биде добивањето на шест или повеќе златни парички на матрицата. Тоа ја стартува Coin Respin функцијата која ви носи три повторни спинови. Паричките се фиксираат на позициите и прикажуваат вредности од x1 до x20. Нови парички ги враќаат повторните спинови на почетните три. Не заборавајте дека може да добиете и џекпот парички кои ги носат соодветните џекпоти на крајот од рундата. Пополнување на сите позиции во оваа рунда со парички ви доделува Мега џекпот.

Што треба да знаете за Elvis Frog in Vegas Слот

ПровајдерBGaming
RTP96%
Исплатни линии25
Максимална добивка2,500x
ОбјавенМај, 2020
Предности
  • Фиксни џекпоти
  • Бесплатни спинови со гигантски симбол
  • Уникатна тема
Слабости
  • Нема можност за купување бонус
  • Нема ниски облози
НАЈДОБРО РАНГИРАНИ СЛОТОВИ од BGaming
Floating Bar