Possessed
Играј БЕСПЛАТНО

Дали сте доволно храбри да влезете во опседнатата куќа? Possessed слот играта од Nolimit City е одличен избор за оние кои бараат хорор елементи во слотовите. Почнувајќи од злокобната музика и застрашувачките звуци, па се до темните икони и руинираната куќа во позадината, овој наслов нуди страшно добра забава.

Possessed slot има 5 колони и доаѓа со 1,944 добитни правци. Оваа игра има и десет обични исплатни симболи: книга (веројатно Библијата), крст, слика од боси нозе, две изопачени раце, секира со крст на неа, жена која се моли, мачка без влакна, демон, поп и опседната жена. 

Секако овој Possessed слот кој може да го играте бесплатно на нашата страница има и бонуси. На пример, xWays и Infectious xWays претвораат различни обични симболи во еден обичен симбол од ист вид. Wild (заменските симболи) може да се појават само на средната колона, а доколку се појави на работ од крстот, Wild симболот ќе добие мултипликатор (x2). 

Со помош на xActivation симбол активирате ре-спин. Од друга страна, доколку имате 3, 4 или 5 Scatter симболи на матрицата, ќе активирате една од трите рунди со бесплатни спинови кои нудат активација на различни позиции на крстот претставен на матрицата.

Како и во повеќето игри на Nolimit City, оваа ви дава можност да купите бесплатни спинови за одреден надомест.

Што треба да знаете за Possessed Слот

ПровајдерNolimit City
RTP96.06%
Исплатни линии1,944
Максимална добивка50,000x
ОбјавенФевруари, 2024
Предности
  • Возбудлива хорор тема
  • Интересни бесплатни спинови
  • Одлична атмосфера
Слабости
  • Нема ниски облози
  • Нема џекпоти
НАЈДОБРО РАНГИРАНИ СЛОТОВИ од Nolimit City
Floating Bar