Golden Elk
Играј БЕСПЛАТНО

Спремни да се упатите длабоко во шумата каде живее мистериозен елен? Доколку одговорот е потврден, можеби треба да размислите да ја играте Golden Elk слот играта. Овој наслов од Wizard Games вклучува приказна со магични шумски животни како и прекрасна графика со разнобојни елементи.

Забавата се одвива на 5 колони со 3 редови каде ќе ве пречекаат 50 исплатни линии. Ова е еден од слотовите кои прифаќаат високи облози. Можеби затоа максималната добивка е ограничена само на 2,576 пати од облогот. Сепак, се работи за игра со солиден RTP of 96.01% и средна до висока волатилност. Кога се работи за бонусите и специјалните функции, имаме бесплатни спинови како и уникатна мини-игра со одличен потенцијал.

Што треба да знаете за Golden Elk Слот

ПровајдерWizard Games
RTP96.01%
Исплатни линии50
Максимална добивка2,576x
ОбјавенЈануари, 2024
Предности
  • Атрактивна графика
  • 50 исплатни линии
  • Бесплатни спинови
Слабости
  • Максимална добивка од 2,576x
  • Нема прогресивен џекпот
НАЈДОБРО РАНГИРАНИ СЛОТОВИ од Wizard Games
Floating Bar