Epic Clover 100
Играј БЕСПЛАТНО

Доколку сте љубител на класични игри или едноставно барате игра која не е оптоварена со премногу функции и комплексни правила, Epic Clover 100 слот играта е можеби вистинската за вас. Овој наслов од FAZI е заснован на старите добри слот машини но носи и новини.

Па така, Epic Clover слот играта која кај нас може да ја играте и како демо слот, вклучува 5 колони и 4 редови, а како што можевте да претпоставите има и 100 исплатни линии. Во неа ќе најдете Wild (заменски) симбол кој заменува било кој обичен симбол и се издолжува за да пополни цела колона кога е потребно. Има и два Scatter симболи кои плаќаат на било која позиција. Секако, најдоброто нешто е прогресивниот џекпот кој постојано расте и се доделува сосема случајно.

Во поглед на визуелните работи, ќе видите ретро симболи во висока резолуција и живи бои како и позадина со детелени со четири листови. Тука е пријатната, ненаметлива музика.

Што треба да знаете за Epic Clover 100 Слот

ПровајдерFAZI
RTP96.5%
Исплатни линии100
Максимална добивка/
ОбјавенЈануари, 2024
Предности
  • Бесплатни спинови
  • Подвижни заменски симболи
  • RTP од 96.1%
Слабости
  • Веќе видена тема
  • Нема купување бонуси
НАЈДОБРО РАНГИРАНИ СЛОТОВИ од FAZI
Floating Bar