Crazy Free Fruits
Играј БЕСПЛАТНО

Спремни да го пробате највкусното овошје? Crazy Free Fruits слот играта е уште еден производ на SYNOT Games со овошна тема.

Вообичаените симболи во игри со ваква тематика тука се подобрени и доаѓаат со интересни детали и убави бои. Ќе видите и црни колони со златни рамки, како и обична црвена позадина. Играта има неочекувана смирувачка музика која звучи доста длабоко.

Секој играч може да очекува 5 колони и 3 редови во Crazy Free Fruits slot. Тука ќе наидете и на 25 фиксни исплатни линии како и девет регуларни симболи: цреши, лимон, портокал, слива, грозје, лубеница, бар икона, ѕвонче и црвена седумка. Синиот Wild знак е Wild симбол кој ги менува сите регуларни симболи по потреба. 

Доколку се прикажат барем 6 разнобојни топчиња на екранот, ќе го активирате Hold and Win бонусот. Така добивате три повторни спинови со специјални симболи кои ја задржуваат позицијата. Секој нов симбол го ресетира бројот на повторни спинови. Специјалните симболи прикажуваат различни мултипликатори или фиксни џекпоти кои се доделуваат на крајот од рундата. За време на овој бонус може да добиете и специјални симболи кои ја зголемуваат вредноста на сите или одреден број симболи.

Со три Ѕвезди (Scatter симболи) на трите средни колони ќе започнете рунда со 5 бесплатни вртења. Оваа рунда во Crazy Free Fruits слот играта може да се активира повторно за време на бонусот доколку се прикаже гигантски Scatter симбол на трите средни колони кои во оваа рунда прикажуваат еден симбол.

Што треба да знаете за Crazy Free Fruits Слот

ПровајдерSYNOT
RTP96.08%
Исплатни линии25
Максимална добивка1,495x
ОбјавенФевруари, 2024
Предности
  • Hold and Win бонус
  • Бесплатни спинови
  • 25 исплатни линии
Слабости
  • Нема прогресивен џекпот
  • Темата е веќе видена
ИГРАЈ Crazy Free Fruits Слот ЗА ВИСТИНСКИ ПАРИ
НАЈДОБРО РАНГИРАНИ СЛОТОВИ од SYNOT
Floating Bar