Festa Junina
Играј БЕСПЛАТНО

Дали ги слушате тапаните, тропалките и останатите инструменти? Festa Junina слот е игра инспирирана од јунските прослави кои се случуваат секоја година на улиците на Бразил. 

Endorphina уште еднаш ќе ве воодушеви со визуелните елементи. Тука имаме колони направени од платна, симболи кои изгледаат доста реалистично, а тука е и деталната позадинска слика која ни прикажува типична бразлиска населба со шарени куќи. Разбирливо, музиката се заснова на бразлиската фестивалска музика.

Fiesta Junina slot има 5 колони и ист број на редови. Овој слот нуди 50 фиксни исплатни линии. Во играта ќе најдете осум основни симболи: шеќерно јаболко, пченка, сладолед, коктел, гитара, маракас (ударни инструменти), тапан и хармоника. 

Овој пат огнот е Wild симбол и дејствува како било кој основен симбол во случај да може да ви помогне да формирате добитна комбинација. Тој може да се појави на тртите средни колони и се издолжува вертикално. 

Атрактивната девојка учесник на прославите е Scatter симбол. Кога имате три или повеќе Scatter симболи на матрицата, добивате 10 до 20 бесплатни вртења. За време на бесплатните вртења, на колоните ќе има барем еден Wild симбол. 

Festa Junina слот има и бонус игра. Имено, подарокот е Бонус симбол. Кога ќе добиете три подароци на првата, третата и петтата колона, ќе ја активирате бонус играта. Таа ве остава да изберете еден од трите подароци кои ќе ви донесат 10, 30 или 50 пати од вашиот облог. 

Што треба да знаете за Festa Junina Слот

ПровајдерEndorphina
RTP96.07%
Исплатни линии40
Максимална добивка/
ОбјавенМај, 2024
Предности
  • Бонус игра
  • Бесплатни вртења
  • 50 исплатни линии
Слабости
  • Нема прогресивен џекпот
  • Нема купување бонуси
НАЈДОБРО РАНГИРАНИ СЛОТОВИ од Endorphina
Floating Bar